HELiKOPTERLi SAP

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Helikopterli Sap


BOSFOR ZEMİN 

Helikopterli şap, zeminlere sağlamlık, renklilik ve görsellik katmak için homojen, düz, boşluksuz, uzun ömürlü ve kaliteli bir beton zemin oluşumudur. Bu tip uygulamalar geniş ve çok amaçlı kullanılan alanlarda uygulanmaktadır. Beton zemini pürüzsüz ve parlak olduğundan sızdırmazlık özelliği taşır. Heliopterli şap, beton çimento içerikli olduğundan, helikopterli şap uygulaması ile aşınma ve yıpranma minimum seviyeye indirilmiş olur.

Helikopterli şap uygulamalarında en önemli unsur, yapılacak zeminin kullanım amacının doğru tespit edilmesi ve bu amaca hizmet edecek, doğru malzemelerin seçilmesidir. Geri dönüşlerin ve ek maliyetlerin olmaması, yapılan harcamaların kendini istenilen süre içinde amorti etmesi, hem uygulayan hem de uygulatan taraf açısından verim kaybının engellenmesi ve harcanan emek ve diğer kaynakların israf olmaması için en başta doğru kararın alınması gerekir. Kısa vadeli düşüncelere göre alınan yanlış kararlar, uzun vadede çok daha fazla kaynak israfına neden olmaktadır.

Malzeme seçimi, yapının başta servis ömrü olmak üzere her aşamasını doğrudan etkiler. Bu konuda en önemli husus, yüzeyin maruz kalacağı yükün, kimyasal ve mekanik etkilerin, ısı ve diğer doğal şartların doğru analiz edilmesidir. Bu hususlar dikkate alınarak yapılan uygulamalar, gerek uygulayıcı gerekse işveren açısından en doğru sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.

HELİKOPTERLİ ŞAP ÖZELLİKLERİ

  • Darbelere ve aşınmaya dayanıklıdır.
  • Renkli, dekoratif, kaymaz ve tozutmaz yapı özelliktedir.
  • Helikopterli şap kolay, hızlı ve ekonomik zemin kaplama sistemidir.
  • Kolay temizlenme, kir tutmama ve cila gerektirmeden kendiliğinden parlama özelliği sağlar.
  • Yüzey sertleştirici olarak kuvars ve korund agrega kullanıldığında alt betona mükemmel yapışma sağlar.
  • Zeminin aşınmaya direncini arttırır.
  • Helikopterli Şap, betonun servis ömrünü uzatır.